SKLADOVKY až -50% do 14.7.

Péče o váš nábytek

Pořídili jste si nový kus pěkného nábytku a určitě byste rádi, aby Vám vydržel co nejdéle krásný, funkční a v dobré formě!
To my taky a proto Vám přinášíme pár TIPŮ!

Jak pečovat o dřevěný nábytek?

Lakovaný dřevěný nábytek

Lakovaný dřevěný nábytek není tolik náchylný na vlhkost jako nelakované dřevo. Nejlépe udržíte lak v dobré formě, budete-li alespoň 2x ročně ošetřovat tento nábytek balzámem na lakované povrchy. Ten koupíte v každé prodejně „barvy a laky“, kutilských potřebách a podobných obchodech. Pravidelně odstraňujte nečistoty navlhčeným hadříkem s troškou saponátu.

Maximálně se vyhýbejte ostrým předmětům a mechanickému poškození laku.

*Podobně se chovejte k nábytku, který je ošetřen barvou na dřevo.

Olejovaný dřevěný nábytek

Olejovaný nábytek se většinou používá na kvalitnější jídelní desky, pracovní desky nebo nábytek pro venkovní účely. Olej ze své podstaty vodu odpuzuje, takže nábytek je chráněn proti vlhkosti. Pravidelně obnovujte olejovou vrstvu na dřevě a to nejméně 1x ročně u vnitřního a 2x ročně u venkovního nábytku. Olej na dřevo koupíte v každé prodejně „barvy a laky“, kutilských potřebách a podobných obchodech. Rozlišujte mezi olejem pro venkovní a vnitřní nábytek. Jedná-li se o desku jídelního stolu, ujistěte se, že olej není závadný pro člověka v případě požití.

Pravidelně odstraňujte nečistoty navlhčeným hadříkem s troškou saponátu.

Maximálně se vyhýbejte ostrým předmětům a mechanickému poškození laku.

*Podobně se chovejte k nábytku, který je ošetřen voskem.

Neošetřený dřevěný nábytek

Neošetřený dřevěný nábytek je nejnáchylnější na poničení vlhkostí či nečistotami. Zvažte, zda-li tento kus neošetříte kvalitním olejem nebo voskem. Pokud tak učiníte, můžete o svůj nábytek dále pečovat podle návodu nahoře. V opačném případě se velmi vyhýbejte vlhkosti a barevným nečistotám, které se mohou zapít do jednotlivých pórů dřeva a zanechávat tam barevné skvrny.

Jak pečovat o další materiály?

Přírodní ratan, proutí a další

Na přírodní materiály typu ratanu, proutí a podobně je nutno taktéž dávat pozor, aby jeho kvalita zůstala co nejdéle optimální. Vyvarujte se pravidelnému a dlouhodobému vystavování přímému slunci a extrémní vlhkosti. Nečistoty pravidelně odstraňujte suchým či mokrým hadříkem s troškou saponátu. Pravidelně vysávejte prach a další nečistoty v jednotlivých záhybech a vyvarujte se mechanickému poničení ostrými předměty.

Kůže

Životnost koženého materiálu, její krásu a vlastnosti nejlépe prodloužíte a maximálně zachováte, budete-li alespoň 2x ročně vyživovat pomocí krémů a balzámů na kožený materiál. Tyto pořídíte v běžných drogériích či podobných obchodech. Případný prach a nečistoty pravidelně vysávejte a odstraňujte vlhkým hadříkem s trochou saponátu. Vyvarováním se dlouhodobého a přímého slunce zajistíte dlouhotrvající barevnou stálost.

Přírodní textilní vlákna

Pravidelně vysávejte prach a drobky, případné nečistoty odstraňujte vlhkým hadříkem s trochou saponátu. Vyvarujte se ostrých předmětů a mechanickému poškození. Barevnou stálost zajistíte krytím před dlouhotrvajícím přímým sluncem.

Syntetická textilní vlákna

Pravidelně vysávejte prach a drobky, případné nečistoty odstraňujte vlhkým hadříkem s trochou saponátu. Vyvarujte se ostrých předmětů a mechanickému poškození. Barevnou stálost zajistíte krytím před dlouhotrvajícím přímým sluncem.

Kov

Kov jako takový nevyžaduje žádnou speciální péči, je-li v interiéru. V exteriéru se přesvědčte, že daný typ kovu je určen pro venkovní užití. V případě barevného nástřiku dbejte maximální opatrnosti při manipulaci s ostrými předměty.

Plast

Plast jako takový nevyžaduje žádnou speciální péči, je-li v interiéru. V exteriéru se přesvědčte, že daný typ plastu je určen pro venkovní užití. Barevnou stálost zajistíte krytím před dlouhotrvajícím přímým sluncem.

Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
při nákupu nad 3000,- Kč.
Pohodlené vrácení zdarma
Pohodlené vrácení zdarma
s 30 denní lhůtou na vrácení
Osobní designér
Osobní designér
poradí vám při výběru produktů
Věrnostní slevy
Věrnostní slevy
Odměňujeme zákazníky za věrnost
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz