Zařiďte si moderní a stylový jídelní kout

 

MODERNÍ A STYLOVÝ JÍDELNÍ KOUT 

Také občas koukáte na Pinterest nebo sem tam narazíte v časopise na krásnou fotku moderního 

jídelního koutu, o které si myslíte, že by se parádně hodil do Vašeho domu či bytu, ale nevíte přesně jak na to? 

Tento článek přináší určité tipy a návody, jak si zařídit útulný, příjemný a krásný jídelní prostor.

 

KONZERVATIVNÍ NEBO OTEVŘENÝ

Základní otázka ( samozřejmě kromě peněz ) na začátek se nabízí, jestli jste osoba konzervativní z hlediska barev, materiálů a kombinací

nebo rád/a zkoušíte novinky, sledujete nové trendy, jste otevřeni inovaci a inspiracím? 

Pokud A je správně, pravděpodobně budete chtít kombinovat spíše méně barev a materiálů a to především ty odzkoušené a tradiční.

Pokud jste otevřeni novinkám a rádi sem a tam přinášíte do svého domu novinky, nebojte se více experimentovat a to ani s takovou 

představou, že všechny židle musejí být stejné ( viz úvodní obrázek )

 

JÍDELNÍ STŮL 

Ať už jste spíš na tradiční nebo moderní věci, u jídelního stolu nikdy nebudete daleko od cíle, když zvolíte dřevěnou desku z masivního dubu 

a k tomu černé kovové nohy. Toto je snad nejrozšířenější a nejpopulárnější klasika současnosti. Není však dub jako dub, masiv jako masiv,

kovové nohy jako nohy. Vše může být v různých stylech, technikách či úpravách. Jako třeba tyto 2 krásné jídelní stoly z masivních desek a kovových nohou.

Nezapomeňte na rozměry, abyste se k němu všichni vlezli! 

Koukněte třeba do sekce Jídelní stoly.

JÍDELNÍ ŽIDLE

Židle jsou snad ještě podstatnějším prvkem krásného a příjemného jídelního koutu. Nejen že musí být krásné a splňovat přísná estetická kritéria, ale musí být také ergonomické, praktické na čistotu a pohodlné na sezení. A to se nemusí vždy doplňovat.  

Klasik milující tradici dost často sáhne k židlím dřevěným. Dřevěné židle jsou však znovu na vzestupu jako nestárnoucí a nesmrtelný kus nábytku, za který můžete od kvalitního výrobce zaplatit i více jak 10 000 kč. Vydrží však celý život. 

Moderní provedení, které získává na větší a větší popularitě, představuje pak spojení kovových nohou a polstrovaných židlí s potahem ze sametu nebo kůže.

Máte-li svého favorita, zbývá už jen vybrat počet! Nejen velikost rodiny, ale i velikost místa a stolu Vám v tomto hodně pomohou.

Většina lidí vždy sáhne ke stejnému typu židle. Oprávněně. Máte-li rádi hravé, netradiční a zajímavé kombinace, zkuste zvážit kombinaci 2 či více typů židlí ( viz obrázek ). Můžete kombinovat stejný styl a různé barvy nebo stejné barvy a různé styly. Inspiraci se meze nekladou. Jediným důležitým porotcem jste tady Vy! 

Koukněte třeba na Jídelní židle. 

SVĚTLA

Velmi důležitým prvkem téměř každé místnosti, kterou člověk obývá, je osvětlení. Na místě, kde trávíme společné večeře, pracujeme, čteme noviny či si jen povídáme s přáteli u sklenice vína, je osvětlení přímo zásadní. A to nejen z hlediska svítivosti, teploty a jasu. Ale také z hlediska estetiky a celkového dojmu.

Žijete-li v historickém domě nebo v dvoupatrovém mezonetu, můžete si dovolit dát nad stůl krásný, historický nebo moderní, lustr.

Ti z Vás, co takové štěstí neměli, a máte stejně jako většina z nás standardní strop ve výšce zhruba 250cm od země, musíte pečlivě volit svítidlo dle výšky stolu a rozměrů svítidla. 

Jsme zastánci závěsných světel a tak i zde doporučujeme zvážit závěsné svítidlo, u něhož výrobce většinou stejně umožňuje při zkrácení elektrického kabelu nastavit výšku svítidla dle potřeb a chuti zákazníka.

Moderní a krásný trend je používat více jak 1 závěsné světlo a to kombinovat ve stylu, velikosti či typu s jiným, kdy vzniká zajímavý pár, trio tři čtyřka světel,

jejichž symbióza Vás po každém příchodu do místnosti potěší u srdce. A pokud nemáte čas, odvahu nebo chuť předělávat elektřinu, nezoufejte, někteří výrobci již takováto světla výrábějí tak, že stačí jedno svítidlo, jeden přívodní kabel, který rozvádí z jednoho místa proud do více objímek se žárovkou, které mohou mít stejný, podobný či jiný styl. Zvláště v tom vyniká značka OPVIQ, jejichž svítidla můžete najít třeba ZDE. 

ÚLOŽNÉ PROSTORY a DEKORACE

A ve finále už jen úložné prostory, kam uložíte sváteční servis, pěknou vázu nebo fotku s rodinou. Takovýto účel splní příborník, komoda, vitrína nebo dnes moderní kovový regál. Nezapomeňte na dekorace právě k expozici do těchto prostor a obrazy či fotky, které může Vaše návštěva pokaždé obdivovat. 

 

T

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení